Ketvirtoji projekto diena prasidėjo kiek kitaip, nei jau tapo įprasta visiems dalyviams. Ankstyvą rytą grupės Nemunėlis ir Viltis bei jų vadovai drauge su Kauno fotomenininkų komanda dideliu autobusu iškeliavo į Lietuvos vakarus, į pusę, kurioje tąryt debesys buvo kupinai prisirpę lietaus. Visą projekto dalyvių būrį lydėjo vienas garsiausių Lietuvoje fotografijos portreto žanro autorių, fotomenininkas Algimantas Aleksandravičius.
Pasiekus Juodkrantę, dieną nutvieskė saulė, todėl dalyviai išklausė trumpą, tačiau, kaip būdinga A. Aleksandravičiui, energingą ir visiems gerą nuotaiką dovanojusį menininko prisistatymą prie Kuršių marių kranto. Fotografas pasakojo, kokią reikšmę fotografiniame portrete turi žmogaus akys, jo psichologinė išraiška ir, svarbiausia, asmens, kurį fotografuojame pažinimas.
Vėliau grupė leidosi į trumpą kelionę pėsčiomis į Raganų kalną. Vilties dalyvės iniciatyviai fotografavo grupės narių portretus, eksperimentavo su vietoje rastais gamtos rekvizitais.
Po kelių valandų ekskursantai apsilankė Nidos kino teatre Agila, kuriame A. Aleksandravičius per didelę projekciją dalyviams pristatė pačius reikšmingiausius kūrybinius projektus. Vienas iš jų – praėjusiais metais pristatytą fotografijų seriją „neGalios nePaliesti”, kurioje užfiksavo neįgalius vaikus su garsiais Lietuvoje žmonėmis: muzikantu Andriumi Mamontovu, istorijos profesoriumi Alfredu Bumblausku, balerina Egle Špokaite, teatro režisieriumi Oskaru Koršunovu ir kitais. Fotomenininkas, paklaustas, kodėl pasirinko būtent tokių žmonių santykį, pasakojo, jog vieno, labai sunkia ir reta liga sergančio vaikelio tėvai, sugalvoję šį sumanymą kreipėsi į garsųjį autorių. Tiesa, A. Aleksandravičius asmeniškai įvertino šios idėjos įgyvendinimo prasmingumą, akcentuodamas gyvenimo trapumą ir jo akimirkų grožį. Garsūs žmonės čia tarsi padeda labiau atkreipti dėmesį į tai, ko nepastebime ar laiku nesugebame įvertinti. Lietuvoje vis dar trūksta tolerancijos negalią turintiems vaikams. Žmonės vengdami kontakto su jais, dažnai nusuka žvilgsnį, o vengdami susidūrimo, net atsitraukia. Tačiau, kaip akcentavo autorius, labai svarbu suprasti, jog jie lygiai tokie pat, kaip ir mes, jų nereikia nei bijoti, nei nuo jų bėgti. A. Aleksandravičius taip pat pristatė ir kitų žmonių portretus - nuo dvasininkų iki aktorių, rašytojų ir kitų kultūros pasaulyje gerai žinomų asmenų.
Po nuotaikingo A. Aleksandravičiaus kūrybos pristatymo, projekto dalyviai aplankė vidurvasarinį Nidos paplūdimį, saulės laiką skaičiuojantį laikrodį ir jau vėl besikaupiant lietaus debesims, patraukė Vilkijos link.
Laikas skrieja akimirksniu. Penktadienį jau atsisveikinsime ir jaukioje Juškų muziejaus salėje džiaugsmimės darbščių ir kūrybingų grupių rezultatais.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą